Koncerty

Chorzów Vinyl Festival 2021 | Chorzów

Wśród słuchaczy płyt winylowych znamy wielu purystów przywiązanych do jednego gatunku, ale zdecydowaną większość stanowią odbiorcy kochający eksperymenty i fuzje. Już Miles Davis pokazał, że jazz można łączyć praktycznie z każdym gatunkiem, a pod koniec swojej kariery wydał album będący jednym z pierwszych połączeń jazzu i hip-hopu. Od tamtej pory te 2 gatunki przenikają się regularnie, a uczestnicy tegorocznego Vinyl Festivalu będą mogli doświadczyć tego połączenia namacalnie.

W sobotę, 20.11.2021 zapraszamy Was na koncert, który zadowoli zarówno fanów jazzu jak i hip-hopu.
Start godzina 19.

Bilety do kupienia tutaj: https://tiny.pl/9c8c3 (bilet upoważnia także do wejścia na koncert BŁOTO, tego samego dnia o godzinie 21).

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju band regularnie, od 7 lat łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Zespół jest po wydaniu trzech świetnie przyjętych albumów oraz projektu “Muzyczny Tyrmand” inspirowanego twórczością Leopolda Tyrmanda oraz jego związkami z jazzem. EiTNQ stworzyli również programy koncertowe z udziałem wybitnych osobistości polskiego jazzu – Agi Zaryan i Michała Urbaniaka. Na swoich koncertach, których odbyło się już blisko 150, zespół łączy kilka pokoleń słuchaczy – w sposób przystępny ukazując słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej oraz jazzu, a jazzowej publiczności rap, podany w formie łamiącej stereotypy. W skład grupy wchodzą znakomici muzycy jazzowi młodego i średniego pokolenia oraz znacząca postać polskiego hip hopowego undergroundu, raper Eskaubei.

Polecamy także pozostałe atrakcje w ramach Chorzów Vinyl Festival 2021 – żeby sprawdzić, kliknij tutaj.


Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.