Koncerty

Czwartki jazzowe – kontynuacja – Muzyczny Tyrmand on-line w Rzeszowie

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – w projekcie Muzyczny Tyrmand z cyklu “Czwartki jazzowe – kontynuacja” zaprezentuje się on-line. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/wdkrzeszow/videos/663253621004112/

Tomasz Nowak – trąbka
Kuba Płużek – instr. klawiszowe
Alan Wykpisz – git. basowa
Maksymilian Olszewski – perkusja
Bartłomiej Skubisz “Eskaubei” – słowo

Projekt “Muzyczny Tyrmand”, to próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: “7 dalekich rejsów”, “Zły”, “Filip” i “Dziennik 54” starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu – Mr Krime. Każdemu z utworów towarzyszy dedykowana grafika autorstwa Kamila Jaczyńskiego.

“Nic na pewno” ft. Proceente, Mr Krime – inspirowany powieścią “Siedem dalekich rejsów” – https://www.youtube.com/watch?v=qzJzq27znaY

“Gdzie jest Zły” ft. Afrojax, Mr Krime – inspirowany powieścią “Zły” – https://youtu.be/ExE0pLm3g34

“Filip” ft. Mr Krime – inspirowany powieścią “Filip” – https://youtu.be/AmrFpymUUsg

“Dziennik” ft. Eldo i Mr Krime – inspirowany “Dziennikiem 1954” – https://youtu.be/1RJ5d9FkJYc

“Tyrmand to jazz” – singiel z płyty Sweet Spot – https://www.youtube.com/watch?v=_T95RSt09sY

W programie koncertu dedykowanego Leopoldowi Tyrmandowi znajdzie się utwór “Tyrmand to Jazz” z płyty “Sweet Spot” oraz 4 utwory inspirowane takimi powieściami jak: “Zły”, “Filip”, “Siedem dalekich rejsów”, czy “Dziennik 1954”. Ponadto w innych utworach znajdziemy wiele odniesień do osób, które Leopold Tyrmand cenił, m.in do Milesa Davisa W utworze “Opowiedz mi” wspomnimy o czasach polskiego jazzu, którego pionierem był Leopold Tyrmand, a muzyczny repertuar zespołu EiTNQ uzupełni pełna ekspresji, ciekawa i inspirująca opowieść o postaci wielkiego twórcy, prezentowana w trakcie koncertu przez Bartłomieja Skubisza – Eskaubei. Projekt powstał z okazji ogłoszenia 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju band regularnie łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Zespół jest po wydaniu trzech świetnie przyjętych albumów i zagraniu ponad 120 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na prestiżowych festiwalach. W skład zespołu wchodzą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej (Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Maksymilian Olszewski), a także doświadczony raper i tekściarz – Eskaubei. Na swoich koncertach łączy kilka pokoleń słuchaczy – w sposób przystępny ukazując słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej oraz jazzu, a starszej publiczności rap, podany w formie łamiącej stereotypy. Z zespołem koncertowali m.in. Aga Zaryan i Michał Urbaniak.

Organizator: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
Koncert w ramach Podkarpackiem Jesieni Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.