Koncerty

Daleki rejs śladami Tyrmanda

Koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet na finał dnia z Tyrmandem.
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Sala teatralna

Wspólnie przybijemy do odległych, ciekawych portów, będziemy członkami ekspedycji badającej tajniki twórczości pisarza, odbędziemy podróż w czasie – do powojennej Warszawy, a również osobistą wędrówkę w głąb samych siebie…

25 października 2020 o godzinie 18:00 w sali teatralnej odbędzie się spektakl Twarze Tyrmanda. Na scenie zaprezentują się amatorskie grupy teatralne działające przy MOK: Art.Buzz kierowany przez Aneta Antosiak, I.N.N.I w reżyserii Barbara Szulik-Silka oraz Intruder, który prowadzą wspólnie Michał Hajduczek i Szymon Piotr Skaba. Poszczególne etiudy poruszać będą problematykę kobiet w życiu pisarza, rzeczywistości warszawskiego półświatka na podstawie powieści „Zły”, stylu i mody w czasach PRL, a wspólnym mianownikiem łączącym sztukę, będzie jazz zagrany na żywo, który przygotuje zespół SĄSTĄ we współpracy z Żorskim Teatrem Muzycznym pod kierunkiem artystycznym Paweł Kontny.

Po spektaklu publiczność zostanie zaproszona na happening artystyczny – Imieniny u Tyrmanda. Będzie to potajemna potańcówka, a przestrzeń sali plenerowej zaaranżowana zostanie na wnętrze kawiarni. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć rzeczywistość szarej Warszawy, skrępowanej stalinizmem i socrealizmem, ale zbuntowanej – za sprawą zakonspirowanych imprez jazzowych, bikiniarstwa i afirmacji kultury zachodniej. Na miejscu zaplanowany jest poczęstunek, dobra zabawa, symboliczny pokaz mody Barbary Hoff – drugiej żony Tyrmanda.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. Narodowe Centrum Kultury

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.