Śladami Tyrmanda – dwa spotkania autorskie

W piątek 18 września 2020 roku o godz. 17:00 spotkamy się w Koszalinie z Bartłomiejem Skubiszem, członkiem zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. To pierwsza tak szeroka rozmowa zdradzająca kulisy realizowanego w tym roku projektu Muzyczny Tyrmand.

Spotkanie organizowane dzięki uprzejmości Good Vibe Festival i Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się w budynku głównym KBP, pl. Polonii 1. Obecnych w Koszalinie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na żywo, a tych spoza miasta do obejrzenia transmisji ze spotkania na kanale FB zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet (obejrzyj).

Następnego dnia, 19 września 2020 roku, spotkamy się w Darłowie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2020, organizowanych przez Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Poczekalnię Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Agnieszki Osieckiej. W ramach wydarzenia EDD2020 – Moja Droga – Śladami Siedmiu dalekich rejsów Leopolda Tyrmanda ponownie Eskaubei opowie o szczegółach realizacji projektu Muzyczny Tyrmand, pochylając się szczególnie nad istotą pierwszego singla projektu “Nic na pewno”, inspirowanego powieścią “Siedem dalekich rejsów”.

19.09.2020, 17:00 – Poczekalnia Kultury: „Rzecz dzieje się w Darłowie, niewielkim porcie na Zachodnim Pomorzu, wczesną wiosną 1949 roku” popołudniowa kawa z udziałem:

▪ Krystyny Różańskiej – radnej Rady Miejskiej, inicjatorki powstania w Darłowie Ławeczki Tyrmanda,
▪ Doroty Dziekiewicz-Pilich – autorki Ławeczki Leopolda Tyrmanda, autorki m.in. Fryderyka – statuetki Nagrody Muzycznej,
▪ Bartłomieja Skubisza – członka zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, o projekcie Muzyczny Tyrmand,
▪ Rozmowę poprowadzi Marcel Woźniak – autor najnowszej książki „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach.

Projekt Muzyczny Tyrmand realizuje rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura. Partnerami są Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda i Muzeum Jazzu. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. 

Obecnie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet tworzą: Eskaubei, Tomasz Nowak, Alan Wykpisz, Kuba Płużek i Maksymilian Olszewski.

Partnerami medialnymi projektu są: JazzSoul.pl, AxunArts, soulbowl.pl oraz TVP Kultura. Autorem grafiki “Nic na pewno” jest Kamil Jaczyński, a twórcą animacji do utworu Kuba Kowalski (Fundacja Rzeszowska).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Gdzie jest zły - grafika Kamil Jaczyńki

Gdzie jest zły?

“Gdzie jest zły” to tytułowe pytanie, stawiane w drugim już utworze realizowanym w ramach projektu Muzyczny Tyrmand. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat

Czytaj więcej »

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.