Koncerty

EiTNQ |  CK w Siennicy Różanej | Siennica Różana

Wyjątkowy koncert wyjątkowej grupy.
Groove, sound, rytm, niesamowita energia i słowo. Zespołowy mechanizm wypracowany przez lata wspólnej gry i rasowe improwizacje wybitnych instrumentalistów. Tyrmand, jazz, hip-hop, relacje międzyludzkie i szacunek dla pionierów. To wszystko znajdziecie w muzyce Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

Jedyny w kraju regularnie aktywny koncertowo i wydawniczo jazz rap band. Istnieje od 2014 roku. Zespół tworzą czołowi muzycy młodego i średniego pokolenia: Tomasz Nowak, Piotr Bolanowski, Alan Wykpisz, Maksymilian Olszewski oraz raper, poeta i tekściarz – Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”. Koncertowali z Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem czy Krzesimirem Dębskim, a w innych konfiguracjach współpracowali chociażby z Nigelem Kennedy, Randy Breckerem, Gregiem Osby, Vitoldem Rekiem czy muzykami zespołu Amy Winehouse. Mają na koncie blisko 150 koncertów oraz 4 albumy, w tym ostatni, winylowy „Tyrmand to Jazz”, który ukazał się 10 grudnia 2021 r. nakładem Junoumi Records i zadebiutował na liście OLiS najlepiej sprzedających się płyt winylowych w Polsce. Występowali na prestiżowych festiwalach: Jazz nad Odrą, Era Jazzu, Hip Hop Kemp, RCK Pro Jazz, Good Vibe Festival, Young Arts Festival czy Hanza Jazz Festiwal.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word
Tomasz Nowak – trąbka
Paweł Kaczmarczyk – piano
Alan Wykpisz – gitara basowa
Maksymilian Olszewski – perkusja

Wstęp wolny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.