Koncerty

Klub jazzowy SWING: Zaduszki jazzowe Eskaubei & Tomek Nowak Quartet „Muzyczny Tyrmand”

Bilety: 30 zł – normalny, 15 zł – ulgowy (uczniowie i studenci)
Miejsca numerowane, liczba miejsc ograniczona.
Główny organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Tradycją w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach jest już, że listopad + Klub jazzowy SWING = Zaduszki jazzowe. A że rok 2020 jest Rokiem Leopolda Tyrmanda, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach wraz z partnerami wydarzenia, którymi są Hip Hop Kings , Rap Stacja oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta zapraszają na koncert poświęcony temu wybitnemu pisarzowi, dziennikarzowi, publicyście, a jednocześnie wielkiemu propagatorowi i pionierowi jazzu w Polsce.

W sali Kinoteatru Polonez w ramach Klubu jazzowego SWING z programem „Muzyczny Tyrmand” wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jeden z niewielu jazz/rap band’ów łączących pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

Sam Michał Urbaniak, który wielokrotnie koncertował z Eskaubei & Tomek Nowak Quartet mówi o nich:

„… this is Jazz of today”

Projekt „Muzyczny Tyrmand”, to zaś próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: „7 dalekich rejsów”, „Zły”, „Filip” i „Dziennik 54” starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach matariału poświęconego Leopoldowi Tyrmandowi zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu – Mr Krime.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.