Koncerty

Tyrmand to jazz | Skierniewice

Formacja Eskaubei & Tomek Nowak Quartet miała gościć w Klubie jazzowym SWING już dwukrotnie – w marcu i listopadzie 2020 r. Za każdym razem jednak pandemia i wprowadzane ograniczenia powodowały, że mimo zainteresowania publiczności koncerty trzeba było niestety odwoływać. A zatem – do trzech razy sztuka!

28 stycznia 2022 r. w ramach Klubu jazzowego SWING w Skierniewicach z programem „Tyrmand to Jazz” wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – jeden z niewielu jazz/rap band’ów łączących pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

Bilety: 30/15 zł

Sam Michał Urbaniak, który wielokrotnie koncertował z Eskaubei & Tomek Nowak Quartet mówi o nich:
„… this is Jazz of today”

Projekt „Tyrmand to Jazz”, to zaś próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: „7 dalekich rejsów”, „Zły”, „Filip” i „Dziennik 54” starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach materiału poświęconego Leopoldowi Tyrmandowi zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu – Mr Krime.

W grudniu 2021 r. nakładem JuNouMi Records materiał „Tyrmand to Jazz” Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ukazał się na płytach winylowych, w tym w limitowanym (100 sztuk) ręcznie numerowanym nakładzie na żółto-czerwonych splatterach oraz również limitowanej do 100 różowej edycji winylu, a także klasycznej wersji czarnej.

Jeden z limitowanych egzemplarzy płyty, opatrzony dodatkowo autografami, Artyści przekażą na licytację, która w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !


Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.