18.11.2021r. o godz. 12 rusza preorder wyjątkowego wydania – winyl – Eskaubei & Tomek Nowak Quartet “Tyrmand to Jazz”

„Tyrmand to Jazz” to czwarty, ale pierwszy na winylu materiał jedynego na polskiej scenie jazz rap bandu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta jest inspirowana twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda.

Preorder winyla “Tyrmand to Jazz” rusza 18 listopada 2021r. o godz. 12:00 za pośrednictwem sklepu U Know Me Records oraz Asfaltshop.pl . Dla pierwszych osób dostępny będzie zestaw kolekcjonerski (tylko 9 płyt – po 3 z każdego koloru, poszerzonych o esej “Muzyczny Tyrmand!). Płyta ukaże się w trzech wariantach limitowanych do 100. ręcznie numerowanych kopii:

żółto-czerwonych splatterów (JuNouMi Edition) – 100 sztuk
dostępnych za pośrednictwem 
sklepu U Know Me Records
kliknij tutaj żeby zamówić

różowej – 100 sztuk
dostępnej za pośrednictwem strony asfaltshop.pl
kliknij tutaj żeby zamówić

klasycznej wersji czarnej – 100 sztuk
dostępnej za pośrednictwem 
sklepu U Know Me Records
kliknij tutaj żeby zamówić

Wersja żółto-czerwona poszerzona jest o esej “Muzyczny Tyrmand”
autorstwa dziennikarza muzycznego i filologa 
Mateusza Kołodzieja (axunart.pl).
 Premiera i start wysyłki: 10 grudnia 2021r. 

Na płycie winylowej wydanej przez JuNouMi Records (numer katalogowy: 023) znajdują się m.in. utwory inspirowane czterema książkami Tyrmanda: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954” i „Filip”, a także bonus track z udziałem Jareckiego. Wśród gości pojawiają się również Aleksandra Tocka, Eldo, Proceente i nieformalny szósty członek zespołu Mr Krime.

W warstwie kompozycyjnej uczestniczyli wszyscy członkowie EiTNQ: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz i Maksymilian Olszewski.

Płycie „Tyrmand to jazz” towarzyszą cztery dedykowane autorskie grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego, inspirowane twórczością Leopolda Tyrmanda, które zostały uwiecznione na czterech stronach okładki.

„Tyrmand to jazz, to znakomita fuzja współczesnej muzyki improwizowanej, w której przenikają się różne wpływy i gatunki a także przemyślane i umiejętnie podane teksty Eskaubei oraz zaproszonych gości. Całości dopełniają świetne wokale Aleksandry Tockiej i Jareckiego oraz scratche, cuty i syntezatory o które zadbał Mr Krime.” – informuje wydawca.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Tyrmand to jazz

1       Nic na pewno ft. Proceente, Mr Krime

2       Gdzie jest Zły? ft. Afrojax, Mr Krime

3       Dziennik ft. Eldo, Mr Krime

4       Filip ft. Mr Krime

5       Tyrmand to jazz ft. Aleksandra Tocka

6       Proszę o więcej ft. Jarecki, Aleksandra Tocka

Gdzie jest zły - grafika Kamil Jaczyńki

Gdzie jest zły?

“Gdzie jest zły” to tytułowe pytanie, stawiane w drugim już utworze realizowanym w ramach projektu Muzyczny Tyrmand. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat

Czytaj więcej »

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.